У цій статті розповімо, що буде, якщо встановити на сайт самопідписаний сертифікат SSL. Якщо для вас це нова тема, прочитайте також, що таке SSL та центри сертифікації.

Самопідписаний або самозавірений сертифікат — це SSL-сертифікат, який користувач створив самостійно. Технічно він нічим не відрізняється від платних сертифікатів, але при переході на сайт із таким сертифікатом відвідувач побачить попередження:

Самопідписаний сертифікат у браузері Safari

Safari

Самопідписаний сертифікат у браузері Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Самопідписаний сертифікат у браузері Google Chrome

Google Chrome

Самопідписний сертифікат може створити будь-хто, навіть шахрай. Тому браузер нагадує: на сайті стоїть сертифікат від невідомого виробника, ми не впевнені, що йому можна довіряти. Навіть якщо сайт надійний, непідготовлена людина може злякатися помилки та закрити вкладку.

Таких ситуацій немає із платними SSL-сертифікатами. Їх випускають спеціальні організації — центри сертифікації. Вони перевіряють кожне замовлення та беруть на себе ризик, що сертифікат отримає шахрай. З роками кілька центрів сертифікації отримали репутацію надійних компаній, тому популярні браузери розпізнають їх сертифікати автоматично.

Чи хотіли б отримати Wildcard SSL в Україні? Ми пропонуємо доступні сертифікати від центрів сертифікації Comodo та GeoTrust.